دادگاه حکم داد دو کوون، بنیانگذار ترافورم، به کره جنوبی و نه آمریکا تحویل داده شود


یک دادگاه فدرال در مونته نگرو حکم داده است که دو کوون، بنیانگذار پروژه رمزنگاری شکست خورده Terraform Labs، به کشور خود کره جنوبی مسترد خواهد شد.

قابل ذکر است، کوون به جای ایالات متحده، جایی که دادگاه قبلاً دستور استرداد او را صادر کرده بود، در کره جنوبی به کلاهبرداری متهم خواهد شد.

یک پیچ جدید در مشکلات حقوقی کوون

نبرد حقوقی مربوط به Kwon همچنان به پیچش‌ها و چرخش‌های مختلف ادامه می‌دهد. سال گذشته، کوون به همراه شریک تجاری خود، هان چانگ جون، در فرودگاه پودگوریتسا در پایتخت مونته نگرو دستگیر شدند.

از زمان دستگیری وی، مقامات ایالات متحده و کره جنوبی بر سر استرداد کوون با هم اختلاف داشتند. دادگاه عالی مونته نگرو ابتدا حکم داد که کوون باید به ایالات متحده مسترد شود. با این حال، بنیانگذار Terra هفته گذشته در دادگاه استیناف مهلت گرفت و هیئتی از قضات بی‌نظمی‌های رویه‌ای گسترده را در این پرونده پیدا کردند.

پس از بازگرداندن پرونده، دادگاه عالی دستور داد که کوون به کره جنوبی، کشور زادگاهش، مسترد شود.

وکیل کوون، گوران رودیچ، در اظهار نظر در مورد توسعه، گفت DL News که او و موکلش به این تصمیم اعتراض خواهند کرد.

کوون پس از فروپاشی اکوسیستم ترا فرار کرد

مشکلات حقوقی Kwon یکی از بحث برانگیزترین پرونده ها در بخش کریپتو جهانی است. پس از فروپاشی شبکه Terra، که بیش از 60 میلیارد دلار را از بازار پاک کرد، Kwon مخفی شد. کوون و چانگ جون قبل از اقامت در صربستان به شهرهای مختلف فرار می کنند.

– تبلیغات –

چانگ جون در حالی که در صربستان است، آپارتمانی در بلگراد، صربستان به دست می آورد که بعداً توسط مقامات محلی مصادره می شود. آنها به مونته نگرو گریختند و متعاقباً سعی کردند از آنجا به دبی بروند.

با این حال، چانگ جون و کوون شانس نداشتند. آنها در مارس 2023 در مونته نگرو با پاسپورت های جعلی کاستاریکا دستگیر شدند. در حالی که کوون هنوز در مونته نگرو در زندان بود و در انتظار حل و فصل استرداد خود بود، چانگ جون در ماه فوریه به کره جنوبی بازگردانده شد.

اگر مقامات ایالات متحده و وکیل کوون به حکم اخیر دادگاه عالی اعتراض نکنند، بنیانگذار Terra به زودی به شریک تجاری خود در کره جنوبی خواهد پیوست. از آنجایی که قرار است کوون به کره استرداد شود، کارشناسان حقوقی حدس می زنند که او ممکن است با 40 سال زندان روبرو شود.

پرونده ورشکستگی Terraform Labs

در همین حال، آزمایشگاه های Terraform رسماً در ژانویه 2024 برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده ثبت نام کردند. طبق پرونده ورشکستگی، این شرکت تخمین زد که دارایی ها و بدهی های تخمینی آن در محدوده 100 میلیون دلار و 500 میلیون دلار برآورد شده است.

علاوه بر این، Terraform Labs تاکید کرد که به دنبال وجوه اضافی برای پرداخت طلبکاران و کارکنان خود در طول مراحل ورشکستگی نخواهد بود.

ما را دنبال کنید بر توییتر و فیس بوک.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه