روزنامه‌نگار برتر می‌گوید خوش‌بینی درباره تاییدیه ETF اسپات اتریوم در ماه مه در حال کاهش است


النور ترت، روزنامه‌نگار طرفدار رمزارزها که با فاکس بیزنس مدیا کار می‌کند، نکته جالبی در مورد تایید احتمالی SEC از صندوق‌های قابل معامله در بورس Ethereum (ETF) در ماه می به اشتراک می‌گذارد.

به گفته ترت، خوش بینی برای تایید حداقل یک ETF نقطه ای اتریوم تا 23 می به تدریج در حال کاهش است.

بحث Ethereum Spot ETF اکنون یک طرفه است

ترت با استناد به منابع آشنا به این موضوع خاطرنشان کرد که صحبت های اخیر در مورد تایید وجوه نقد اتریوم یک طرفه بوده است.

او گفت که در حالی که ناشران احتمالی ETF اسپات اتریوم تلاش کرده‌اند تا مقامات SEC را متقاعد کنند تا فرآیند تأیید را آغاز کنند، تنظیم‌کننده اوراق بهادار هیچ تلاش مثبتی انجام نداده است، همانطور که در مورد صندوق‌های بیت‌کوین نقطه‌ای انجام داد.

دلایل رفتار SEC

این روزنامه‌نگار طرفدار رمزارز دو دلیل را برای نگرش سست SEC نسبت به تأیید ETF نقطه‌ای اتریوم بیان کرد.

گری جنسلر، رئیس SEC معتقد است که قبلاً با تأیید چندین ETF بیت کوین به صنعت کریپتو اطمینان بخشیده است. به یاد داشته باشید که رای Gensler تغییر دهنده بازی بود که باعث ایجاد ETF بیت کوین در ایالات متحده شد

– تبلیغات –

Crypto Basic در ماه ژانویه گزارش داد که Gensler، Mark Uyeda و Hester Peirce سه کمیسیونی بودند که به تایید ETF Bitcoin Spot رای دادند.

ترت همچنین اظهار داشت که دلیل دیگری برای رفتار اخیر SEC این است که سیاستمداران ضد کریپتو، از جمله سناتور الیزابت وارن، در حال حاضر علیه تایید احتمالی محصول مبتنی بر ETH تجمع کرده اند.

ترت خاطرنشان کرد که سیاستمدارانی مانند وارن از SEC به دلیل تصویب ETF بیت کوین نقطه ای خشمگین شده اند. بنابراین، آنها اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار اتریوم انجام می دهند.

در حالی که تنها دو ماه تا 23 می باقی مانده است، یکی از منابع به Terrett گفت که SEC باید به زودی کار بر روی چندین برنامه ETF نقطه ای اتریوم را آغاز کند تا به محصول فرصتی برای تایید تا 23 می بدهد.

تحلیلگر بلومبرگ نیز نظر مشابهی دارد

شایان ذکر است، اریک بالچوناس، تحلیلگر برجسته ETF هفته گذشته دیدگاه مشابهی را بیان کرد. بالچوناس که پیش‌بینی کرده بود SEC حداقل یک برنامه را برای ETF اتریوم تا ماه مه سال 2024 تایید می‌کند، دیگر نسبت به این پیش‌بینی خوش‌بین نیست.

او این را در حالی گزارش کرد واکنش نشان می دهد در جلسه ای بین کارکنان SEC و نمایندگان Coinbase در 6 مارس در مورد برنامه Grayscale برای تبدیل Ethereum Trust (ETHE) به Ethereum ETF نقطه ای.

شایان ذکر است که Grayscale از Coinbase به عنوان متولی خود برای صندوق آینده Ethereum spot-based استفاده می کند.

بالچوناس در اظهار نظر گفت که به نشست SEC و Coinbase به عنوان یک نشانه خوب اشاره می کند. با این حال، بالچوناس تاکید کرد که امتناع کمیسیون بورس و اوراق بهادار از انتشار نظرات برای صادرکنندگان ETF اسپات اتریوم نشانه مثبتی به نظر نمی رسد.

دلیل دیگری که باعث می‌شود تحلیلگر نسبت به ETF نقطه اتریوم چندان خوش‌بین نباشد این است که آژانس متحمل ضرر قانونی در مورد تأیید وجوه مبتنی بر اتر نشده است. به یاد بیاورید که SEC پس از از دست دادن آن در برابر Grayscale Investments در ماه آگوست، انگیزه داشت تا تمام ETF های بیت کوین را تایید کند.

اگرچه خوش بینی برای تایید ETF نقطه اتریوم تا 23 می کاهش یافته است، قیمت اتریوم همچنان به افزایش قابل توجهی ادامه داده است. دومین ارز دیجیتال بزرگ اخیراً مقاومت 4000 دلاری را شکست و به بالاترین سطح 24 ساعته خود یعنی 4030 دلار رسید. اتریوم در زمان انتشار با قیمت 4008 دلار معامله شد که نشان دهنده افزایش 13.5 درصدی در هفت روز گذشته است.

ما را دنبال کنید بر توییتر و فیس بوک.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه