XRP

صندوق چند میلیارد دلاری بریتانیا 2.58 میلیون دلار سرمایه گذاری XRP ETP را لغو کرد


مدیر صندوق مستقر در لندن، Jupiter، سرمایه گذاری خود را در یک ETP مبتنی بر XRP پس از اینکه تیم انطباق با آن اعلام کرد این قرار گرفتن در معرض الزامات قانونی مغایرت دارد، متوقف کرد.

Jupiter Asset Management، یک مدیر برجسته صندوق با بیش از 65.8 میلیارد دلار دارایی تحت نظر آنها، در یک محصول مبادله ای مبتنی بر XRP (ETP) ارائه شده توسط 21Shares سرمایه گذاری کردند. این سرمایه گذاری در نیمه اول سال 2023 انجام شد، اما اخیراً در یک گزارش اخیر فاش شده است گزارش از فایننشال تایمز

بر اساس این گزارش، مدیر صندوق با استفاده از صندوق طلا و نقره خود که در ایرلند تأسیس شده است، در XRP ETP سرمایه گذاری کرد. با این حال، این سرمایه‌گذاری متعاقباً به‌عنوان غیرقابل انطباق علامت‌گذاری شد، زیرا مقامات ایرلندی وجوهی مانند Jupiter را از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال منع می‌کنند.

صندوق طلا و نقره مشتری باید از مجموعه قوانینی به نام UCITS (تعهدات سرمایه گذاری جمعی در اوراق بهادار قابل انتقال) پیروی کند. ایرلند الزامات UCITS خود را گسترش می دهد تا از سرمایه گذاری وجوه در ارزهای دیجیتال جلوگیری کند. با این حال، گزارش فایننشال تایمز بیان می‌کند که کشورهای دیگر مانند آلمان اجازه چنین سرمایه‌گذاری را می‌دهند، همانطور که «صندوق فین‌تک DWS» صاحب یک ETP مبتنی بر اتریوم است.

پس از بررسی توسط تیم انطباق مشتری در همان نیمه اول سال، صندوق از ETP مبتنی بر XRP خارج شد و زیان جزئی 834 دلاری را ثبت کرد. لازم به ذکر است که صندوق با هیچ اقدام نظارتی برای این اقدام مواجه نشد، اما با حسن نیت اقدام کرد تا از چنین نتیجه ای جلوگیری شود.

وجوه رمزنگاری مورد تقاضا

آخرین توسعه مربوط به مدیریت دارایی ژوپیتر، تقاضا برای وجوه مبتنی بر رمزنگاری را در بین بازیگران سازمانی برجسته می کند. همچنین نشان می‌دهد که آلت‌کوین‌هایی مانند XRP با وجود سهم غالب بازار بیت‌کوین، مورد تقاضا هستند.

در همین حال، مدیران مالی مستقر در ایالات متحده مانند BlackRock، VanEck و Franklin Templeton در حال حاضر به سمت راه اندازی بالقوه یک ETF مبتنی بر اتریوم حرکت می کنند. همانطور که صنعت در حال تکامل است، این احتمال که بازیگران نهادی ممکن است در نهایت محصولاتی را برای سایر ارزهای رمزپایه عرضه کنند را نمی توان به طور کامل رد کرد.

ما را دنبال کنید بر توییتر و فیس بوک.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه