مدیر ارشد می گوید که اتریوم حق شکایت از امنیت را از دست داده است، وقتی XRP را زیر اتوبوس انداختند.


در پی گزارش‌های متعددی که نشان می‌دهد SEC قصد دارد اتریوم را به عنوان یک امنیت طبقه‌بندی کند، پاتریک رایلی، مدیرعامل ریپر مالی، کمی در جامعه ETH سایه انداخته است.

طبق یک پست X امروز، رایلی هوشمندانه توییت سال 2022 ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم را تغییر داد تا جامعه اتریوم را در بحبوحه تلاش SEC برای طبقه بندی ETH به عنوان یک امنیت مورد انتقاد قرار دهد.

در این پست، رایلی خاطرنشان کرد که جامعه اتریوم در حال حاضر جایگاه اخلاقی خود را برای ابراز نارضایتی خود از آخرین سرکوب SEC زمانی که XRP را قربانی انحصار کنترل صنعت کریپتو با کمک حزب دموکرات و مقامات فاسد SEC کرد، از دست داده است.

بوترین اتریوم اظهارات مشابهی را علیه XRP بیان کرد

اظهارات رایلی شبیه به سخنان بوترین در سال 2022 است، زمانی که وی به طور ضمنی به این موضوع اشاره کرد که بنیاد اتریوم از ریپل کینه ای دارد.

در آن زمان بوترین پیشنهادی پس از آنکه ریپل در دادخواست دادگاه آن را «کنترل چین» خواند، جامعه اتریوم هیچ تعهدی برای حمایت از XRP در برابر SEC ندارد.

– تبلیغات –

اگرچه اعضای انجمن XRP قبلاً بوترین را به دلیل دستکاری در دارایی مورد انتقاد قرار داده بودند، زمانی که SEC تصمیم گرفت ETH را تحت صلاحیت خود قرار دهد، رایلی دوباره این توییت را مطرح کرد.

خصومت های بی پایان بین XRP و ETH

شایان ذکر است که جوامع اتریوم و XRP سالهاست که با هم در تضاد هستند. هر دو دارایی در سال 2017 درگیر رقابت شدیدی بودند که بر سر اینکه کدام دارایی رمزنگاری پس از بیت کوین به عنوان دومین دارایی بزرگ از نظر ارزش بازار قرار می گیرد، درگیر شدند.

لازم به ذکر است که اتریوم در ژوئن 2018 افزایش قابل توجهی را در قالب شفافیت جزئی دریافت کرد. در آن زمان، مدیر سابق بخش مالی SEC، بیل هینمن، دارایی را غیر وثیقه ای اعلام کرد. اعلام ETH توسط هینمن به دارایی برتری نسبت به XRP داد.

در سال 2020، SEC پس از متهم کردن ریپل به جمع آوری 1.3 میلیارد دلار از فروش ثبت نشده اوراق بهادار XRP، موقعیت ETH را به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ تثبیت کرد.

پس از طرح شکایت، اعضای انجمن XRP حدس می‌زنند که این نبرد حقوقی توسط رقیب اصلی آن، اتریوم، با کمک «مقامات فاسد SEC» ایجاد شده است.

قبل از پیوستن به SEC، هینمن شریک Simpson Thacher & Bartlett LLP، یکی از اعضای Enterprise Ethereum Alliance (EEA)، سازمانی که مسئول بازاریابی اتریوم به عنوان یک راه حل سازمانی است، بود.

جالب اینجاست که هینمن هنوز در حین کار در SEC با کارکنان سیمپسون تاچر ملاقات می کرد. او همچنین میلیون ها دلار سود از این شرکت دریافت کرد.

با فشار SEC برای یک کمپین قانونی برای تعیین ETH به عنوان یک امنیت، برخی از اعضای جامعه XRP معتقدند این حرکت گامی در جهت درست است.

با این حال، برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، چیز دیگری فکر می کند. این شرکت کننده برجسته ارزهای دیجیتال حدس زد که SEC در جنگ برای طبقه بندی ETH به عنوان یک امنیت شکست خواهد خورد، همانطور که در برابر XRP انجام داد.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه