ممکن است یک شوک عرضه بیت کوین در افق باشد زیرا ورودی ETF رکورد جدیدی را به ثبت رساند


بیت کوین (BTC) ممکن است شاهد یک شوک عرضه باشد زیرا ETF های بیت کوین نقطه ای به انباشت شدید تمام توکن های بیت کوین در گردش ادامه می دهند.

ETF های بیت کوین که اخیراً راه اندازی شده اند، یکی از بزرگترین کاتالیزورهای افزایش قیمت بیت کوین هستند. از زمان تصویب در ژانویه، ETF ها بیش از 4 درصد از کل بیت کوین های در گردش را جمع آوری کرده اند. با بیش از 9.37 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد.

در 7 مارس، آخرین روز معاملات، ETF ها جذب یک خالص ورودی 472.6 میلیون دلار بیت کوین ETF بلک راک به تنهایی 12600 بیت کوین دریافت کرد که آن را به 183300 بیت کوین (12.3 میلیارد دلار) رساند. آخرین هجوم، رکورد جدیدی را برای BackRock به ثبت رساند.

در حالی که هیچ راه روشنی برای تعیین زمان شروع کاهش جریان ورودی وجود ندارد، فعالان بازار در حال آماده شدن برای سناریوی شوک عرضه هستند. این به وضعیتی اشاره دارد که در آن تقاضای بازار به میزان زیادی از عرضه پیشی می‌گیرد و در نتیجه قیمت یک دارایی افزایش می‌یابد.

نصف شدن بیت کوین احتمال شوک عرضه بیت کوین را افزایش می دهد

در مورد بیت کوین، چنین شوک عرضه ای اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، به خصوص که بیت کوین در حدود شش هفته به نصف می رسد. در مسیر 20 آوریل 2024، نصف کردن تعداد سکه های تازه صادر شده در هر بلوک را از 6.25 BTC به 3.125 BTC کاهش می دهد.

این در نهایت تعداد بیت کوین های موجود در بازار را کاهش می دهد. همچنین، در حالی که اثرات نصف شدن بیت کوین معمولاً چندین ماه طول می کشد تا آشکار شود، این رویداد تاریخی شاهد افزایش قیمت ها به بالاترین سطح در 12 ماه آینده بوده است.

– تبلیغات –

ETF های بیت کوین نقطه ای به بیت کوین کمک کرد تا رکورد جدیدی را ثبت کند و از بالاترین رکورد قبلی خود قبل از نصف شدن پیشی بگیرد. اگر این روند ادامه یابد، احتمال شوک عرضه قوی افزایش می یابد.

گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه قیمت ها در صورت شوک عرضه بیت کوین چقدر بالا خواهند بود، باقی می ماند. با این حال، اجماع عمومی این است که دارایی می تواند وارد محدوده قیمت شش رقمی شود و برای اولین بار در تاریخ خود از مرز 100000 دلار عبور کند.

در همین حال، بیت کوین در حدود 68500 دلار معامله می شود که به بالاترین حد خود که اخیراً ثبت شده نزدیک می شود. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به بیش از 1.3 تریلیون دلار رسیده است که 51.7 درصد از ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد.

ما را دنبال کنید بر توییتر و فیس بوک.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه