بیت کوین با توجه به این سطح از 63 هزار دلار منفجر شد (تحلیل قیمت بیت کوین)

قیمت بیت کوین طی دو هفته گذشته تغییرات عمده ای را پشت سر گذاشته است. گاوها در حال مبارزه برای بازگرداندن سلطه خود هستند و بهبود قانع کننده ای را بالای 60 هزار دلار رقم می زنند. اما آیا دوام خواهد آورد؟

تحلیل فنی

توسط TradingRage

نمودار روزانه

قیمت در چند ماه گذشته در یک کانال نزولی در نمودار روزانه در نوسان بوده است. کانال چند روز پیش برای مدت کوتاهی به سمت نزولی شکسته شد.

با این حال، BTC به سرعت بازگشت و دوباره به داخل کانال صعود کرد و یک شکست تقلبی نزولی ایجاد کرد. با تبدیل شدن سطح 60 هزار دلاری به حمایت، قیمت احتمالاً در کوتاه مدت سطح مقاومت 68 هزار دلاری را هدف قرار خواهد داد.

btc_price_chart_0405241
منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته

با نگاهی به نمودار 4 ساعته، مشخص است که قیمت به سرعت از زیر کانال و سطح 60 هزار دلار بهبود یافته است. خط وسط کانال نزولی اکنون هدف بعدی است.

در همین حال، با نزدیک شدن RSI به منطقه اشباع خرید، قیمت ممکن است به زودی عقب نشینی کند. ادامه روند صعودی به این بستگی دارد که آیا قیمت می تواند در نهایت کانال را به سمت صعود بشکند یا خیر.

btc_price_chart_0405242
منبع: TradingView

آنالیز روی زنجیره

توسط TradingRage

شاخص موقعیت استخراج کنندگان بیت کوین

در حالی که قیمت بیت کوین زیر سطح 75 هزار دلار معامله می شود، بسیاری از فعالان بازار سکه های خود را تخلیه می کنند زیرا تصور می کنند که بازار صعودی ممکن است به پایان برسد یا عقب نشینی بسیار عمیق تری محتمل باشد. با این حال، ماینرها در این گروه نیستند.

این نمودار معیار شاخص موقعیت ماینرها (MPI) را نشان می دهد. فشار فروش معدنچیان را اندازه گیری می کند. مقادیر بالای 2 را می توان خطرناک در نظر گرفت، زیرا تخریب گسترده ای را توسط ماینرها نشان می دهد.

btc_miners_position_index_chart_0504241
منبع: CryptoQuant

همانطور که نمودار نشان می دهد، MPI در چند ماه گذشته به سرعت در حال کاهش بوده است. این نشانه خوبی است، زیرا فشار فروش معدنچیان در حال کاهش است. بنابراین، با تقاضای کافی، قیمت بیت کوین می تواند یک بار دیگر به سمت 80 هزار دلار و حتی قیمت های بالاتر صعود کند.

پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در CryptoPotato مربوط به نویسندگان نقل شده است. این نشان دهنده نظرات CryptoPotato در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده با مسئولیت خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به سلب مسئولیت مراجعه کنید.

نمودارهای ارزهای دیجیتالتوسط TradingView.

نوشته‌های مشابه