سهام ماینر بیت کوین پیش از نصف شدن کاهش می یابد، ماینرها خوش بین هستند

ماینرهای بیت کوین کاهش قابل توجهی در قیمت سهام را تجربه می کنند زیرا هالوینگی آتی برای اواخر این هفته برنامه ریزی شده است.

چهارمین نصف کردن بیت کوین، در حدود 20 آوریل، پاداش ماینینگ را به نصف کاهش می دهد و به 3.125 بیت کوین می رساند که در حال حاضر تقریباً 200000 دلار ارزش دارد.

سهام ماینر بیت کوین کاهش یافت

قیمت سهام Marathon Digital (MARA) و Riot Blockchain (RIOT)، بازیگران کلیدی استخراج بیت کوین، کاهش قابل توجهی را تجربه کردند و به ترتیب 53 و 54 درصد نسبت به اوج خود در اوایل سال جاری در ماه فوریه کاهش یافتند. داده ها از Google Finance.

سهام CleanSpark (CLSK) در 25 مارس به 23.40 دلار به بالاترین سطح سه ساله خود رسید، اما از آن زمان با 38.1٪ عقب نشینی به 14.48 دلار رسیده است. با وجود این کاهش، تقریباً 250 درصد در سال افزایش یافته است.

صندوق قابل معامله صرافی والکری بیت کوین ماینرز (ETF) نیز تنها در این ماه حدود 28 درصد کاهش یافته است.

در همین حال، ماینرهای غیرآمریکایی بیت کوین مانند Singapores Bitdeer Technologies (BTDR) و Australias Iris Energy (IRIS) که هر دو در فهرست نزدک فهرست شده اند، از زمان رسیدن به بالاترین سطح سال گذشته، به ترتیب شاهد کاهش قابل توجه 40.8 و 47.6 درصدی بوده اند. اواسط فوریه

افزایش اخیر در تنش‌های ژئوپلیتیکی در آخر هفته باعث افزایش احساس ریسک در میان سرمایه‌گذاران شده است.

ماینرها نسبت به رشد بلندمدت بیت کوین خوش بین هستند

حتی با وجود این چالش ها، مدیران عامل شرکت های استخراج بیت کوین چشم انداز مثبت خود را حفظ می کنند Bitcoin-miners-fall-even-as-ceos-say-they-re-ready-for-halving” data-wpel-link=”external” target=”_blank”>گزارش شده است توسط بلومبرگ آنها به عواملی مانند عملیات کم هزینه، پیشرفت در بهره وری تجهیزات و افزایش تقاضا برای دارایی های رمزنگاری اشاره می کنند که به اعتقاد آنها می تواند به جبران ضررهای پیش بینی شده 10 میلیارد دلاری درآمد سالانه از نصف شدن آینده کمک کند.

ماینرها بر روی افزایش تقاضا از ETF های جدید بیت کوین بانکی می کنند تا قیمت بیت کوین را بالاتر ببرند و به مقابله با اثرات منفی نصف شدن کمک کنند. از زمان راه اندازی ETF های شرکت های مدیریت دارایی سنتی در ژانویه، بیت کوین رشد قابل توجهی داشته است. این وجوه سرمایه قابل توجهی را از پایگاه سرمایه گذار گسترده تری فراتر از جامعه ارزهای دیجیتال جذب کرده اند.

نگرانی در مورد سودآوری در اواخر ژانویه زمانی که کانتور فیتزجرالد به وجود آمد گزارش شده است اگر قیمت بیت کوین در حدود 40000 دلار، یعنی ارزش آن در آن زمان، باقی بماند، 11 ماینر بیت کوین که به صورت عمومی فهرست شده اند، پس از نصف شدن با چنین چالش هایی مواجه خواهند شد.

Jaran Mellerud، بنیانگذار و استراتژیست ارشد استخراج Hashlabs Mining، پیشنهاد کرد که اگر قیمت بیت کوین پس از نصف شدن به افزایش خود ادامه ندهد، ممکن است برخی از ماینرهای آمریکایی برای دسترسی به هزینه های برق مقرون به صرفه تر، نیاز به جابجایی یا گسترش عملیات خود در خارج از کشور داشته باشند.

پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

نوشته‌های مشابه