صعودی برای بیت کوین؟ شاخص های مهم با حرکت قیمت ها به سمت جنوب تغییر می کند

TL; DR

  • اصلاحات اخیر بازار منجر به کاهش شور و شوق در میان معامله گران شده است و بحث ها از یک “بازار گاوی” به یک ذهنیت “بازار نزولی” تغییر می کند.
  • با این حال، این احساس می تواند به طعنه نشان دهنده یک روند صعودی قریب الوقوع باشد.

شور و شوق پایین می آید

آخرین اصلاح بازار ارزهای دیجیتال، که منجر به سقوط بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح دو ماهه 60000 دلاری و سقوط اتریوم (ETH) به زیر 3000 دلار شد، بر احساس عمومی معامله گران و سرمایه گذاران تأثیر گذاشته است.

بر اساس پلتفرم اطلاعاتی بازار Santiment، عبارت “بازار گاوی” دیگر چندان در بین جامعه رمزنگاری محبوب نیست و با افزایش ذکر “بازار خرسی” جایگزین شده است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین که نشان دهنده احساسات فعلی جمعیت است نیز به سمت جنوب حرکت کرده است. امروز (18 آوریل)، آن نکته هادر 57، پایین ترین سطح از پایان ژانویه.

از طرفی Santimentیادآوری کرد که تغییر نزولی جامعه ممکن است نشان دهنده یک حرکت صعودی برای بازار کریپتو باشد، زیرا “از لحاظ تاریخی، قیمت ها در جهت مخالف انتظارات معامله گران انبوه حرکت می کنند.”

این پلتفرم نتیجه گرفت: «افت سریع FOMO همراه با افزایش قابل توجه FUD، ترکیب امیدوارکننده‌ای است که رمزارز ممکن است درست قبل از نصف شدن یا کمی بعد از آن بهبود یابد.»

نشانگرهای اضافی سیگنال بازیابی بالقوه

شاید واضح ترین عنصری که انتظار می رود در آینده نزدیک بر ارزش بیت کوین تأثیر مثبت بگذارد، نزدیک شدن به نصف شدن (برای 19 آوریل) باشد.

این رویداد که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، پاداش بلوک‌های ماینینگ را به نصف کاهش می‌دهد. ورود سکه های کمتر به گردش، آنها را کمیاب تر و بالقوه ارزشمندتر می کند (اگر تقاضا افزایش یابد یا ثابت بماند). هر نصف شدن در سال های گذشته با افزایش قابل توجه BTC و احیای مجدد کل بازار ارزهای دیجیتال همراه بود.

یکی دیگر از عواملی که نشان می دهد که دارایی دیجیتال اولیه ممکن است به زودی به سمت شمال حرکت کند، جریان خالص مبادلات بیت کوین است که در هفته گذشته عمدتاً منفی بوده است.داده های CryptoQuant). تغییر از پلتفرم های متمرکز به روش های خود حضانت صعودی تلقی می شود زیرا فشار فروش فوری را کاهش می دهد.

BTC Exchange Netflow
BTC Exchange Netflow، منبع: CryptoQuant
پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

نوشته‌های مشابه