سرنوشت Do Kwon در برزخ است، نشانه هایی به استرداد ایالات متحده نشان می دهد

پس از اینکه دادگاه عالی مونته نگرو بار دیگر استرداد را تایید کرد، دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform با یک شکست قانونی جدید مواجه شده است.

با این تصمیم، حکم قبلی استرداد دادگاه عالی لغو شد و بدین ترتیب کل روند بازنشانی شد. تصمیم نهایی اکنون در دستان آندری میلوویچ، وزیر دادگستری است که قبلاً برای استرداد به ایالات متحده ابراز تمایل کرده بود.

استرداد دو کوون

به گفته یک محلی گزارش، دادگاه تصمیم خود را بر اساس الزامات قانونی برای استرداد به کره جنوبی و ایالات متحده استوار کرد.

در حالی که تیم حقوقی کوون هنوز این امکان را دارد که ظرف سه روز درخواست تجدید نظر کند، با توجه به اظهارات قبلی وزیر دادگستری به نفع این کشور، گزارش ها حاکی از احتمال بالاتر استرداد به ایالات متحده است.

در یک مصاحبه نوامبر گذشته، میلوویچ گفته بود که این تصمیم دارای اهمیت سیاسی است. اگرچه او ترجیحی برای هیچ یک از کشورها فاش نکرد، اما وزیر بر اهمیت ایالات متحده به عنوان متحد اصلی سیاست خارجی تاکید کرد. سپس از او نقل شد که گفت:

آمریکا شریک اصلی سیاست خارجی ما است. ما می خواهیم در اسرع وقت یک توافقنامه استرداد دوجانبه امضا کنیم تا یک چارچوب قانونی برای استردادهای آینده ایجاد کنیم.

Kwon، یکی از بنیانگذاران Terraform Labs، در آوریل 2022، درست قبل از فروپاشی شرکت ناپدید شد.

او بعداً در مارس 2023 در مونته نگرو به دلیل جعل پاسپورت دستگیر شد. کوون پس از گذراندن محکومیت چهار ماهه ماه گذشته آزاد شد و به بازداشتگاه اتباع خارجی منتقل شد.

ضربه بزرگ

تصمیم اخیر ضربه بزرگی به کوون است که به دنبال استرداد احتمالی به کره جنوبی بود، جایی که می‌توانست از ارتباطات خود برای دریافت مجازات ملایم‌تر استفاده کند، سناریویی که در صورت فرستادن او به ایالات متحده بعید است.

با این حال، دادستان های ایالات متحده مصمم شده اند که بنیانگذار آبروریزی را به دلیل دست داشتن در فروپاشی 40 میلیارد دلاری اکوسیستم Terra تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

اخیراً، هیئت منصفه نیویورک متشکل از هفت عضو، در دادخواستی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال گذشته ارائه شد، علیه Kwon و Terraform حکم صادر کرد. این شکایت حول محور ادعای Kwon و Terraform بود که برنامه پرداخت محبوب کره ای Chai از شبکه بلاک چین خود برای تراکنش ها استفاده کرده است. هیئت منصفه همچنین به این نتیجه رسیدند که کوون و شرکتش سرمایه گذاران را در مورد ثبات UST گمراه کردند.

پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

نوشته‌های مشابه