آیا بازار گاوی اتریوم بازگشته است یا سقوط دیگری به زیر 3 هزار دلار قریب الوقوع است؟ (تحلیل قیمت ETH)

قیمت اتریوم پس از رد شدن از سطح مقاومت 4000 دلاری، هنوز به روند صعودی خود ادامه نداده است. اما گاوهای نر در حال حاضر نشانه‌هایی از قدرت نشان می‌دهند که شاید بهبود قابل توجهی را انجام دهند.

تحلیل فنی

توسط TradingRage

نمودار روزانه

همانطور که نمودار روزانه نشان می‌دهد، قیمت اتریوم از زمانی که نتوانسته از سطح مقاومت 4000 دلاری عبور کند، در داخل کانال نزولی به اوج و پایین‌تر رسیده است.

با این حال، ارز دیجیتال در حال صعود به بالای سطح 3000 دلار و خط وسط کانال است. اگر بازار با موفقیت به این سطوح بازگردد، می‌توان انتظار داشت یک شکست بالای کانال و ادامه آن به سمت قیمت‌های 4000 دلاری و حتی بالاتر باشد.

eth_price_chart_0405241
منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته تصویر بسیار واضح تری از اقدامات اخیر قیمت ارائه می دهد. بازار به سختی از منطقه مقاومت 3000 دلاری عبور کرده است و در حال حاضر در حال آزمایش خط میانی کانال نزولی است.

با نشان دادن مقادیر بالای 50% RSI، احتمال دارد که ETH از سطح عبور کند و به طور بالقوه به سمت خارج تا ناحیه مقاومت 3600 دلار ادامه دهد. در این صورت، فعالان بازار می توانند خوشبین باشند که موج جدید صعودی به زودی آغاز خواهد شد.

eth_price_chart_0405242
منبع: TradingView

تحلیل احساسات

توسط TradingRage

نرخ های تامین مالی اتریوم

به دنبال کاهش اخیر قیمت اتریوم، بسیاری از معامله گران آتی نقدینگی شده اند یا موقعیت های خرید خود را معکوس کرده اند. این می تواند نشانه خوبی باشد، زیرا بازار آتی به ظاهر سرد شده است.

این نمودار معیار نرخ های تامین مالی اتریوم را نشان می دهد که نشان می دهد آیا خریداران یا فروشندگان سفارشات آتی خود را با شدت بیشتری (با استفاده از سفارشات بازار) اجرا می کنند. ارزش های مثبت به احساسات صعودی اشاره می کنند، در حالی که ارزش های منفی انتظارات نزولی را نشان می دهند.

بدیهی است که نرخ های تامین مالی نسبت به چند ماه پیش کاهش چشمگیری داشته است. نرخ های پایین اما مثبت تامین مالی را می توان به عنوان یک سیگنال صعودی تفسیر کرد، زیرا نشان می دهد در حالی که بازار آتی دیگر بیش از حد گرم نیست، تقاضا همچنان وجود دارد و قیمت به زودی می تواند افزایش یابد.

eth_funding_rates_chart_0405241
منبع: CryptoQuant
پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در CryptoPotato مربوط به نویسندگان نقل شده است. این نشان دهنده نظرات CryptoPotato در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده با مسئولیت خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به سلب مسئولیت مراجعه کنید.

نمودارهای ارزهای دیجیتالتوسط TradingView.

نوشته‌های مشابه