قیمت‌های پیوند پس از راه‌اندازی Chainlink Transporter افزایش یافت

در 11 آوریل، چین لینک Transporter را معرفی کرد، که آن را به عنوان تکامل بعدی در پل های زنجیره ای متقابل توصیف کرد.

این برنامه توسط پروتکل تعاملی زنجیره‌ای زنجیره‌ای (CCIP) پشتیبانی می‌شود، که به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد به طور ایمن به داده‌های سیستم‌های خارجی دسترسی داشته باشند و اتصال داده‌های غیرقابل اعتماد بین بلاک چین‌ها را فعال کنند.

سرگئی نظروف، یکی از بنیانگذاران Chainlink، اظهار داشت: داشتن راهی مطمئن برای انتقال ارزش و داده در زنجیره ها چیزی است که صنعت بلاک چین سال ها به آن نیاز داشت.

تکامل زنجیره پیوند ادامه دارد

پل ها نقش مهمی در اتصال بلاک چین های مختلف دارند اما اخیراً هدف سوء استفاده ها و هک ها قرار گرفته اند.

در ابتدا، Transporter برای Arbitrum، Avalanche، Base، BNB Chain، Ethereum، Optimism و Polygon در دسترس است.

تیم Chainlink گفت که پل زدن دارایی‌ها نباید مانند پرتاب توکن‌ها در سیاه‌چاله باشد، و افزودند که ردیاب تراکنش بصری Transporter به‌روزرسانی‌های بلادرنگ را در مورد وضعیت دقیق نقل و انتقالات زنجیره‌ای از انتها به انتها به کاربران ارائه می‌دهد.

نازاروف توضیح داد که Transporter استفاده از مزایای امنیتی CCIP Chainlink را برای انتقال ارزش توکن بزرگ و پیام های مهم در زنجیره ها آسان تر می کند.

در یک جداگانه پست وبلاگ در 11 آوریل، Chainlink همچنین مکانیسم انتقال رمز جدید “قفل و باز کردن” را برای CCIP معرفی کرد. این اجازه می دهد تا توکن های بومی مانند ETH به طور ایمن در شبکه های مختلف بلاک چین منتقل شوند.

با جدیدترین ویژگی، CCIP اکنون از سه روش انتقال توکن پشتیبانی می کند: رایت و برش، قفل و برش، و قفل و باز کردن.

Chainlink همچنین یک مدل قیمت گذاری بهینه برای CCIP معرفی کرد تا آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین راه حل ها برای انتقال توکن زنجیره ای تبدیل کند.

با توجه به Dune Analytics، هزینه‌ها و درآمد شبکه CCIP اخیراً افزایش یافته است و به رکورد ۲۵۸۱۷۰ دلار در ماه مارس رسیده است که بیش از ۳۰۰ درصد بیشتر از رقم فوریه است.

پیوند چشم انداز قیمت

مانند بسیاری از آلتکوین‌ها، LINK از اواسط ماه مارس در سال ۲۰۲۴ در حال اصلاح است. با این حال، اعلامیه های اخیر محصول باعث شد این دارایی 4.7 درصد در 12 ساعت گذشته افزایش یابد زیرا به بالاترین سطح روزانه 18 دلار رسیده است.

با این حال، LINK 18٪ از بالاترین قیمت 21.70 دلاری خود در 11 مارس در سال 2024 عقب نشینی کرده است زیرا آلت کوین ها همچنان ضعیف هستند.

این دارایی نیز نسبت به اوج قیمت 52.70 دلاری خود در ماه می 2021، 66 درصد کاهش یافته است، اما تحلیلگران به دلیل ویژگی های توکن سازی دارایی در دنیای واقعی (RWA) پتانسیل بزرگی را در LINK در فصل آینده مشاهده می کنند.

پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

نوشته‌های مشابه