مقیم نیویورک در طرح پونزی 43 میلیون دلاری مربوط به رمزارزها شارژ شد

دادگاه نیویورک و اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) کیفرخواستی را علیه ایدین دالپور اعلام کردند.

این ساکن 39 ساله نیویورک متهم به سازماندهی یک طرح پیچیده پونزی است که گفته می شود 43 میلیون دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

طرح پونزی 43 میلیون دلاری

بر اساس اعلام جرماو طرح پونزی را تقریباً از سال 2020 تا آوریل 2024 اجرا کرد. او سرمایه‌گذاران در ایالات متحده و خارج از کشور را هدف قرار داد و از طریق نهادی که تحت کنترل خود به نام «Entity-1» نام داشت، سرمایه‌گذاری را درخواست کرد.

این نهاد در دو سرمایه‌گذاری تجاری منافع داشت: یک عملیات تجارت ارز دیجیتال و یک شرکت مهمان‌نوازی در لاس وگاس. دالپور به دروغ ادعا کرد که ارز دیجیتال را به قیمت عمده‌فروشی خریداری می‌کند و آن را با سود به سرمایه‌گذاران خرد می‌فروشد که بازده قابل‌توجهی با تضمین ایمنی و بیمه برای سرمایه‌گذاری‌های خود وعده می‌دهد. .

او همچنین ادعا کرد که Entity-1 با یک شرکت مدیریت و یک هتل برتر در لاس وگاس قراردادهایی برای اجاره آپارتمان به بازدیدکنندگان داشته است.

سرمایه‌گذاران با وعده‌های بازدهی قابل‌توجه، با نرخ‌های اولیه ۴۲ درصد در سال، به این طرح جذب شدند. ظاهراً دالپور برای حمایت از ادعاهای نادرست خود در مورد سودآوری و مشروعیت سرمایه‌گذاری‌ها، قراردادهای ساختگی، مکاتبات ایمیلی و صورت‌حساب‌های بانکی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است.

در کیفرخواست آمده است که دالپور طبق وعده خود از سرمایه سرمایه گذاران استفاده نکرده است. در عوض، او از پولی که سرمایه‌گذاران بعدی کمک می‌کردند برای پرداخت بازده شرکت‌کنندگان قبلی استفاده کرد.

دالپور همچنین از وجوه سرمایه‌گذاران برای هزینه‌های شخصی خود، از جمله ضررهای قمار در مجموع حدود 1.7 میلیون دلار، هزینه‌های Art Direct به مبلغ بیش از 400000 دلار و شهریه مدرسه خصوصی برای فرزندانش استفاده کرده است.

زمانی که سرمایه‌گذاران به دنبال بازیابی سرمایه‌های خود بودند، طبق گزارش‌ها، او توضیحات نادرستی از جمله ادعای وجوه مسدود شده به دلیل هک سرورهای هتل و حساب‌های بانکی موجود را ارائه کرد.

دالپور به 20 سال زندان محکوم شد

کیفرخواست همچنین جزئیات یک رویارویی در نوامبر 2023 را نشان می دهد، جایی که طبق گزارش ها، دالپور به دروغ گویی در مورد فعالیت کسب و کار هتلداری لاس وگاس، سوء استفاده از سرمایه سرمایه گذاران، و جعل قراردادها و سوابق بانکی اعتراف کرد.

دالپور در این برخورد گفت: «آنچه را که داری، همین الان داری، مثل همین الان می‌توانی مرا به زندان بیاندازی».

دستگیری دالپور گام مهمی در تحقیقات است، در صورت اثبات مجرمیت، وی به اتهام کلاهبرداری سیمی با حداکثر 20 سال زندان مواجه خواهد شد.

کارگروه تقلب در اوراق بهادار و کالا در منطقه جنوبی نیویورک این پرونده را بررسی می کند. دالپور در دادگاه فدرال منهتن در برابر باربارا موزس قاضی دادگاه ایالات متحده حاضر خواهد شد.

پیشنهاد ویژه (با حمایت مالی)

پیشنهاد محدود 2024 برای خوانندگان CryptoPotato در Bybit: از این پیوند برای ثبت نام و باز کردن موقعیت 500 دلاری BTC-USDT در Bybit Exchange به صورت رایگان استفاده کنید!

نوشته‌های مشابه