Standard Chartered 3 عامل را برجسته می کند که می تواند بیت کوین را به 150 هزار دلار برساند


به دنبال افزایش قابل توجه بیت کوین (BTC) در این ماه، موسسه بانکی پیشرو Standard Chartered سه عامل را برجسته کرد که می تواند دارایی را تا پایان سال به 150 هزار دلار برساند.

استاندارد چارترد در آخرین تحلیل خود اشاره کرد که بیت کوین تا پایان سال 2024 به قیمت هدف 150,000 دلار خواهد رسید که نشان دهنده افزایش 50 درصدی نسبت به پیش بینی قبلی 100,000 دلاری است.

مخصوصا بانک حدس و گمان می زند قیمت بیت کوین تا سال آینده به 250000 دلار افزایش می یابد و در نهایت به ثبات می رسد.

3 عاملی که می تواند بیت کوین را به 150 هزار دلار برساند

به گفته این بانک، افزایش قیمت بیت کوین توسط سه عامل تحریک می شود. اینها شامل رویداد آینده نصف کردن بیت کوین، علاقه فزاینده مدیران ذخایر و جریان ورودی پایدار به محصولات بیت کوین ETF نقطه ای است.

شایان ذکر است که رویداد نصف شدن بیت کوین همواره تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته است. هاوینگ آینده که قرار است در 25 روز آینده انجام شود، پاداش ماینرها را 50 درصد کاهش می دهد و از 6.25 بیت کوین فعلی به 3.125 بیت کوین می رسد.

در همین حال، محصولات نقدی بیت کوین ETF همچنان علاقه قابل توجهی را به خود جلب می کنند. بر اساس داده های BitMEX، این ETF ها دیروز پس از یک رگه 5 روزه خروجی، شاهد 15.4 میلیون دلار ورودی بودند.

– تبلیغات –

این توسعه اعتماد رو به رشد در میان سرمایه گذاران نهادی را برجسته می کند که اکنون بیت کوین را به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری مناسب می بینند.

بر اساس داده ها، صندوق بیت کوین فیدلیتی (FBTC) با 261.8 میلیون دلار بیشترین ورودی را داشته است و پس از آن IBIT بلک راک قرار دارد که دیروز 35.5 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

در حالی که Grayscale دیروز به روند خروجی خود ادامه داد، وجوه ARKB و BTCW نه ورودی و نه خروجی مشاهده نکردند. علاوه بر این، بقیه ETF های بیت کوین، از جمله BITB، BTCO، EZBC، BRRR و HODL، به ترتیب بین 4 تا 20.5 میلیون دلار ورودی ثبت کردند.

با توجه به اینکه انتظار می رود رویداد نصف شدن در کمتر از یک ماه اتفاق بیفتد و علاقه نهادی پایدار به بیت کوین وجود دارد، بالاترین دارایی می تواند تا پایان سال به قیمت پیش بینی شده استاندارد چارترد 150000 دلار برسد.

این تحلیلگر شرطی را برای جهش بیت کوین به 71800 دلار ذکر کرد

در همین حال، بیت کوین در حال حاضر 70838 دلار ارزش دارد که 5.57 درصد در روز و 12.9 درصد در نمودارهای هفتگی افزایش یافته است. چارتیست محبوب، علی مارتینز، امروز در یک پست X اعلام کرد که بیت کوین از مثلثی صعودی بیرون می آید که می تواند قیمت آن را به 71800 دلار برساند.

با این حال، این تحلیلگر تاکید کرد که بیت کوین باید سطح حمایت 70400 دلاری را برای جهش احتمالی خود به 71800 دلار حفظ کند.

ابطال: این مطلب اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود. نظرات بیان شده در این مقاله ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منعکس کننده نظر The Crypto Basic نباشد. خوانندگان تشویق می شوند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند. Crypto Basic مسئولیتی در قبال ضررهای مالی ندارد.

-تبلیغات-

منبع

نوشته‌های مشابه